Maciej Wyrzykowski

Maciej Wyrzykowski

Specjalista ds transportu

Specjalizacje

Leider ist der Eintrag nur auf Polnisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Wykształcenie i kwalifikacje

Absolwent studiów administracyjnych, politologicznych i dziennikarskich – praca magisterska w dziedzinie prawa karnego. Posiadacz Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym. Związany od kilkunastu już lat z transportem drogowym, zajmował różne stanowiska wykonawcze jak i zarządcze w firmach z tej branży. Pracował też w bydgoskim inspektoracie Inspekcji Transportu Drogowego, dochodząc do stanowiska Naczelnika Wydziału Inspekcji.

Specjalizacje

  • Postępowania administracyjne prowadzone wobec przedsiębiorców transportowych, zarówno przez organy kontrolne polskie jaki europejskie.
  • Czas pracy kierowców.
  • Przewóz materiałów niebezpiecznych.
  • Pojazdy nienormatywne.
  • Prawo przewozowe i konwencja CMR.

Nagrody, certyfikaty i sukcesy

Długoletni praktyk transportu drogowego współpracujący z firmami doradczymi, przewoźnikami oraz nadawcami i firmami spedycyjnymi. Jako jedyny z naszego grona był zawodowym kierowcą i prowadził zarówno autobusy, jak i 40-tonowe zestawy, zwane popularnie „TIR-ami”. Trener prowadzący dużą ilość szkoleń i kursów, otrzymujący entuzjastyczne recenzje za przedstawiany ich uczestnikom zasób wiadomości oraz metodykę przekazywania wiedzy. Wykładowca akademicki na studiach w zakresie transportu i logistyki w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Prawdopodobnie jako pierwszy ekspert w kraju, na kanwie skargi do sądu przygotowanej dla Klienta doprowadził do wyraźnego potwierdzenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, braku możliwości karania za przekroczenie nacisku osi wielokrotnej (sygnatura wyroku: II SA/Po 368/14).

Prywatnie

Miłośnik wycieczek rowerowych i sportów wodnych.

Języki

Biegle włada językiem angielskim

Skontaktuj się