Pozew zbiorowy przeciwko producentom ciężarówek

19 lipca Komisja Europejska nałożyła na producentów ciężarówek – MAN, Volvo/Renault, Daimler, Iveco i DAF rekordową karę w wysokości prawie 3 miliardów euro za zmowę cenową w zakresie ustalania cen pojazdów. Postępowanie zakończono ugodowo, a większość z producentów, oprócz Scanii, przyznała się do winy. Kara nałożona przez Komisję Europejską daje podstawę dla każdego przewoźnika, który w latach 1997-2011 kupił pojazd od wymienionych wyżej producentów, do żądania odszkodowania.
Prawnicy Kancelarii Iuridica od początku 2016 r. monitorują postępowanie prowadzone przez Komisję i przygotowują się do złożenia pozwu zbiorowego.
Istotne w sprawie pozostaje ugodowe załatwienie sprawy przed Komisją Europejską wobec większości producentów, co otwiera przedsiębiorcom realną możliwość dochodzenia swoich roszczeń.

Sprawa została opisana w ogólnopolskich mediach:

Wypełnij poniższy formularz i uzyskaj bezpłatną informację o możliwości uzyskania odszkodowania

Wypełnienie niniejszego formularza nie jest zobowiązujące, poniższe dane zostaną użyte na potrzeby wyceny i oceny szans uzyskania odszkodowania. Przewidujemy, że kwota roszczeń może sięgnąć nawet do 10% wartości jednego zakupionego pojazdu.

Dołącz do

130

przewoźników, którzy już zdecydowali się na zgłoszenie roszczenia za zakup

1500

ciężarówek o łącznej wartości ponad

485 000 000

złotych

(ostatnia aktualizacja: 6.03.2017)