Łukasz Chwalczuk prelegentem konferencji Spotkania Transportowe 2018 w Krakowie

Miło nam poinformować, iż wczorajsza konferencja Spotkania Transportowe rozpoczęła się od prelekcji Łukasza Chwalczuka, managing partnera w Kancelarii Prawnej Iuridica. W wystąpieniu pt.: „Jakie zmiany trzeba wprowadzić w treści zleceń, aby dostosować się do zmian prawa w 2018 roku” była mowa o reklamacji szkód transportowych oraz o najważniejszych kwestiach, które muszą być ustalone w zleceniu.

Podczas  corocznych Spotkań Transportowych przedstawiane są najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki związane z aktualną sytuacją w transporcie drogowym oraz z nadchodzącymi zmianami. Eksperci i praktycy bez zbędnego „politykowania” przedstawiają ostatnie oraz nadchodzące zmiany w prawie i otoczeniu biznesowym. Wskazują też najlepsze i najbezpieczniejsze drogi do poradzenia sobie z aktualnymi i nadchodzącymi wyzwaniami.

W tegorocznej, wiosennej edycji rozpoczynającej się od konferencji w Krakowie, swoją prelekcję miał także Łukasz Chwalczuk. „Odpowiedzialność za prawidłowy załadunek, korzystanie z e-maili na etapie reklamacji szkód transportowych czy ochrona danych osobowych kierowców i kontrahentów (czyli nadchodzące zmiany RODO) – to najważniejsze kwestie, które muszą być ustalone w zleceniu” – mówił Chwalczuk, managing partner naszej Kancelarii.

W dodatkowym wystąpieniu Łukasz Chwalczuk rozwodził się na temat „Protokołu szkody, reklamacji usługi transportowej oraz wezwaniu do zapłaty w świetle nowego rozporządzenia o ustalaniu stanu przesyłek oraz postępowania reklamacyjnego.” Uczestników spotkania poinformowano, iż po 10 latach na potrzeby transportu kolejowego i osobowego znowelizowano rozporządzenie, które rykoszetem wpłynie w znacznie liczniejszy transport drogowy. 13 marca 2018 roku wejdzie w życie nowe rozporządzenie, które musi stosować każda firma transportowa, spedycyjna a nawet nadawcy i odbiorcy ładunków.