UWAGA: Ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod Kancelarię

W ostatnich dniach otrzymujemy informacje o podszywaniu się pod naszą Kancelarię osób, wysyłających z różnych adresów e-mail fałszywe wezwania do zapłaty, rzekomo sporządzone przez naszą Kancelarię (m.in pod firmą Law Firm Iuridica). W związku z tym zawiadamiamy, że Kancelaria Prawna Iuridica nie ma nic wspólnego z takimi działaniami i nie bierze odpowiedzialności za ich skutki.

Prosimy o zachowanie czujności już na etapie sprawdzania nadawcy wiadomości. Wiadomości są wysyłane z losowych adresów (np. marilyn@bempacous.veonetwork.com), a ich temat odbiega od standardów komunikacji, jakie są ściśle przestrzegane w naszej organizacji (np. Pd: RE:FW: wezwanie do zaplaty_22263/83-9655 23.1.2020.)

Maile mogą zawierać treść podobną do poniższej:

Czesc,
w związku z wystapieniem zaleglosci w regulowaniu zobowiazan zwracamy sie o zapoznanie z zalaczonym documentem
Z powazaniem,
________________
Hugo Smolinski
Law Firm Iuridica
Oraz załącznik w formacie DOC sugerujący wezwanie do zapłaty o przykładowej nazwie: Wezwanie do zaplaty 24_01_2020 72645PL.doc.

Informujemy, że korespondencja wysyłana przez naszą kancelarię odbywa się jedynie poprzez oficjalny adres mailowy kancelarii lub jej pracowników. Ostrzegamy przed otwieraniem załączników do takiej korespondencji, które mogą zawierać szkodliwe lub złośliwe oprogramowanie. Informujemy również, że monitorujemy sytuację i proceder oraz rozważamy złożenie zawiadomienia do właściwych organów o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.