pasmo sukcesów

Border Force – Wygrane Sprawy part V

Pasmo sukcesów na gruncie spraw prowadzonych przed Border Force

W przeciągu ostatniego roku Kancelaria Prawna IURIDICA współpracowała z ponad setką firm transportowych w sprawach prowadzonych przez Border Force. Pomoc polegała głównie na sporządzeniu wyjaśnień po zdarzeniach, sprzeciwów od decyzji nakładających kary, a także przygotowywaniu procedury zabezpieczającej przez nielegalną imigracją. Prawdziwe pasmo sukcesów kancelarii.

Przed działaniami kancelarii łączna wysokość nałożonych kar stanowiła łącznie ponad milion złotych. Po podjętych działaniach odwoławczych kary zostały obniżone o ponad pół miliona złotych. Statystycznie firmy ostatecznie płaciły około 55 % początkowej wysokości kary, natomiast w przypadku kierowców ostateczna wysokość kar oscylowała w granicach niespełna 9 %. W przypadku firm transportowych, które wdrożyły procedurę zabezpieczającą przed nielegalną imigracją zgodnie z wytycznymi Border Force – niejednokrotnie kary nie zostały nałożono (na etapie wyjaśnień) bądź całkowicie anulowane (na etapie sprzeciwu). Podobnie przedstawiał się wynik postępowań firm posiadających akredytację Border Force

Wskazać trzeba, iż podczas kilkuletniej praktyki Kancelarii IURIDICA w przedmiocie postępowań prowadzonych przed Border Force, zdecydowana większość firm zgłaszających się do Kancelarii to firmy bez profesjonalnej procedury i najczęściej już z imigrantami na pojeździe. W takich sytuacjach pozycja wyjściowa do walki z Border Force jest trudna, aczkolwiek wieloletnie doświadczenie w tego typu sprawach oraz statystyki rozstrzygnięć tych postępowań pokazują, iż jest to walka, którą zawsze warto podjąć.

 

Wpis przygotowany przez radcę prawnego Izabelę Mrozek