Zmiany w prawie transportowym w zakresie praw i obowiązków nadawców

W dniach:

21.03.2012r., Wrocław
22.03.2012r., Katowice
23.03.2012r., Kraków
28.03.2012r., Poznań
29.03.2012r., Gdańsk
30.03.2012r., Warszawa

odbyły się szkolenia organizowane przez Canfor oraz Kancelarię Prawną Iuridica. Trener Łukasz Chwalczuk przedstawił łącznie kilkuset osobom z branży transportowej (głównie nadawcom, załadowcom i odbiorcom) szereg zmian prawnych jakie weszły w życie od 1 stycznia 2012 roku.

Szkolenie skierowane do kadry zarządzającej i pracowników szczebla biurowego, którzy zajmują się logistyką w firmie.

Od 1.01.2012 wprowadzono wiele zmian w prawie transportowym, które w znaczący sposób zmieniły zakres odpowiedzialności nadawców za przewinienia i niedociągnięcia związane z transportemSpora część odpowiedzialności karno-administracyjnej została przeniesiona z przewoźników na nadawców czego do końca 2011 roku nie było. Zmiany, które obowiązują od początku 2012 roku dotkliwie odczują nadawcy, którzy w odpowiednim czasie nie dostosują swoich praktyk i wiedzy do obowiązujących przepisów. Dotyczy to zarówno firm, jako podmiotów gospodarczych, jak i w pewnym zakresie pracowników (zarządzających transportem) w tejże firmie.

Dzięki udziałowi w szkoleniu dowiecie się Państwo jak unikać odpowiedzialności zarówno finansowej jak i administracyjnej związanej z nowoobowiązującymi przepisami, poznacie Państwo praktyczne rozwiązanie, które mają zapobiec tego typu odpowiedzialności oraz poznacie szczegółowy zakres zmian, które dopiero od 2012 roku przeszły na nadawców towarów.

Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości prawnej nadawców towarów w związku z nowatorskimi regulacjami prawnymi, które zaczęły obowiązywać od stycznia 2012 roku.

Szkolenie oparte będzie o panel dyskusyjny, elementy warsztatu i zakończone tzw. case study. Dzięki temu uczestnicy w aktywny sposób będą mogli utrwalać wiedzę przekazaną przez trenera i poznać zmiany prawne na konkretnych przykładach dzięki czemu wiedza ta będzie łatwiej przyswajalna.

żródło: canfor.pl