1 marca 2019

Rok 2019 SSN rozpoczęło od uruchomienia nowego rodzaju szkolenia: transport i logistyka w branży stali nierdzewnych.

Warsztaty odbyły się 27 lutego w Katowicach. Wzięło w nich udział niemal 30 osób reprezentujących firmy z całej Polski, w głównej mierze będące partnerami i członkami Stowarzyszenia Stal Nierdzewna.
Szkolenie poprowadził Łukasz Chwalczuk, z kancelarii prawnej Iuridica. Jest on uznanym fachowcem w dziedzinie prawa transportowego, spedycyjnego i odszkodowawczego. Wielokrotnie był prelegentem na największych w Polsce konferencjach transportowych. Jest też autorem kilkudziesięciu opracowań, publikacji i nowatorskich analiz z sektora TSL.
Łukasz Chwalczuk przedstawił wiele zmian w prawie transportowym, które weszły w życie w ostatnim czasie, a bezpośrednio dotyczą firm związanych z branżą stali nierdzewnych. Mowa była m.in. o reklamacjach szkód i kradzieży w transporcie drogowym, zabezpieczaniu się przed przykrymi konsekwencjami dotyczącymi np. przeciążenia osi oraz masy całkowitej pojazdu, o zakresie odpowiedzialności przewoźnika za towar w transporcie krajowym i międzynarodowym, o tym, jak zapewnić sobie wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży lub uszkodzenia ładunków w transporcie drogowym, jakie są nowe przepisy dotyczące mocowania ładunków czy też, jak prawidłowo wypełnić list przewozowy.
Okazało się, że wszystkie poruszane aspekty wywoływały żywe zainteresowanie osób biorących udział w szkoleniu. Organizatorzy zdecydowali więc, iż przygotują kolejną edycję wydarzenia. O szczegółach będziemy informowali w stosownym czasie.
NS