Dzięki reprezentacji kancelarii IURIDICA kolejny przewoźnik odzyskał od Border Force swój zestaw ciężarowy

W połowie lipca zestaw ciężarowy naszego Klienta został zatrzymany na granicy angielskiej z powodu przewozu w ładunku pół miliona sztuk papierosów. Towary podlegający akcyzie zostały ukryte, a zleceniodawca po raz drugi zlecał transport naszemu Klientowi. Po informacji na temat zatrzymania pojazdu w Anglii, kontakt ze zleceniodawcą urwał się natychmiastowo. Klient, za naszą radą, zgłosił sprawę na policję – a my zajęliśmy się przygotowaniem wniosku o zwrot do Border Force. 

Po kilkutygodniowym oczekiwaniu otrzymaliśmy decyzję, w której brytyjskie służby celne uznały naszą argumentację za satysfakcjonującą, co umożliwiło przewoźnikowi odzyskanie zestawu bez żadnych dodatkowych kosztów lub kar.

Niejednokrotnie na przewoźników nakładane są kary liczone w tysiącach funtów, a całość postępowania przeciąga się miesiącami.  W takich wypadkach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

– wyjaśnia Jakub Mikuś z naszej kancelarii, który specjalizuje się w postępowaniach prowadzonych przez angielskie i francuskie służby celne.